LOKAL
na
SPRZEDAŻ
2 200 000 PLN
2 363,05 PLN/m2
TORUŃStare Miasto
Opis
Oferowana nieruchomość to kamienica położona na działce o powierzchni 245m2, składająca się z 3 części :

1. Późnogotyckiej kamienicy z XV wieku, która była mieszkaniem i spichlerzem zbożowym toruńskich mieszczan. Remont kapitalny, pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków został przeprowadzony w 2000/2001 roku. Restaurację zabytkowej drewnianej konstrukcji kamienicy, elewację oraz detale wykonali konserwatorzy zabytków.
Gotycką piwnicę, z wejściem od ulicy, o powierzchni około 100 m2, zaprojektowano i wykonano z przeznaczeniem na pub, restaurację lub kawiarnię, parter (wejście niezależne od piwnicy) z przeznaczeniem na recepcję, trzy piętra i poddasze (powierzchnia każdej kondygnacji to około 120 m 2) zaprojektowano jako pokoje hotelowe (przygotowane są do tej funkcji instalacje). Brak jest ścianek działowych, zatem całość można wykorzystać jako powierzchnie biurowe.
2. Nowo wybudowanej oficyny tylnej, trzypiętrowej o powierzchni każdego piętra około 60 m2, z przeznaczeniem na pokoje hotelowe lub biura (6 pokoi, każdy z łazienką).
3. Patio, łączącego parter kamienicy i oficyny tylnej, pokrytego poliwęglanowym (przepuszczalnym dla światła) dachem opartym na konstrukcji z aluminium, o powierzchni około 80 m2, z przeznaczeniem na rekreację i/lub salę restauracyjną, czy kawiarenkę.

Całość zaprojektowana i wykonana zastała z przeznaczeniem na hotel z osiemnastoma pokojami i mieszkaniem na poddaszu. Nie zbudowano, ścianek działowych i łazienek, budynki mogą być wykończone z dowolnym przeznaczeniem. Wszystkie założone instalacje są nowe, ogrzewanie gazowe.
Kamienica położona jest nad Wisłą w najstarszej zachodniej części Starego Miasta.

CENA: 2 200 000 zł
Cena ofertowa jest kwotą netto.
Szczegóły oferty

Numer oferty283

Cena2 200 000 PLN

Powierzchnia931 m2

Liczba pięter4

WitrynaTak

Rok budowy1890

Rodzaj budynkuKamienica

PrzeznaczenieHandlowo/Usługowe