Toruń

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Numer oferty
52/4540/OLS
Numer oferty
406976
Cena
25 000 000 PLN
Powierzchnia
12 522,50 m2
Piętro
1
Liczba pięter
1
Rodzaj budynku
Magazynowo-biurowy
Przeznaczenie
Handlowo/Usługowe
Przeznaczenie dodatkowe (lokal)
Biurowe
Stan budynku
Idealny
Parking naziemny
Tak

Opis nieruchomości

Nieruchomość z koncepcją adaptacji na akademik w sąsiedztwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Na UMK w kampusie toruńskim studiuje obecnie 12.838 studentów. W zasobach domów studenckich UKM dostępnych jest 2.447 miejsc dla studentów.

Przedmiotem oferty są trzy nieruchomości gruntowe, zabudowane o łącznej powierzchni działek 15 447m2 w użytkowaniu wieczystym do 5.12.2089 r. Nieruchomość zabudowana jest dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym budynkiem, o całkowitej powierzchni użytkowej 12 522,5m2.

Na działkach wokół obiektu, urządzone są jezdnie i place, parking oraz ciągi piesze. Przy wjeździe zlokalizowany jest budynek portierni oraz stacja transformatorowa. Obiekt wyposażony jest w dwie windy.

Opracowana koncepcja akademika zakłada stworzenie niezależnego kampusu z komfortowym zakwaterowaniem dla studentów, dostępną infrastrukturą tj: pralnia, sklepy, siłownia, restauracja, strefa odpoczynku:

1. Pokoje 2-osobowe: 124 szt
2. Pokoje 3-osobowe: 99 szt
3. Powierzchnia wspólna: 547m2
4. Powierzchnia usługowa (sklepy, siłownie, restauracje): 1.307 m2
5. Powierzchnia pomocnicza: 967m2

Ogólna ilość łóżek: 545 szt

Analiza rynku:

Mimo nakładów poczynionych przez rodzime uczelnie, polski akademik nie zawsze można określić jako komfortowy. Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ na rodzimym rynku coraz częściej pojawiają się prywatne akademiki. Tak zwana branża PBSA (ang. Purpose Built Student Accommodation) jest poważnym graczem na rynku nieruchomości na przykład w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Szwecji. Według danych firmy Bonard, w Wielkiej Brytanii prywatne akademiki mają miejsca dla około 500 000 studentów. Kolejne pozycje w europejskim rankingu zajmują Niemcy (ok. 200 000) oraz Francja (ok. 190 000).
Polskie prywatne akademiki mają na razie ok. 10 000 miejsc. Ich popularność będzie rosła (pod warunkiem przystępnej ceny), bo coraz więcej studentów ma kłopoty, aby znaleźć mieszkanie. Poza tym nie dla wszystkich żaków niska cena lokum jest priorytetem. Większy wybór na rynku najmu zapewniony przez branżę PBSA będzie dobrą wiadomością z punktu widzenia wszystkich studentów. (Andrzej Prajsnar dla rynekpierwotny.pl z 05.10.2022)

W Polsce kształci się ok. 1,3 tys. studentów i – choć nadal widoczne są skutki niżu demograficznego – ich liczba rośnie. Wbrew pozorom zamieszkiwanie w domu studenckim należącym do uczelni nie jest najczęściej wybieraną opcją – uczelniany akademik wybiera zaledwie 14% studentów. Większość z tych studentów, którzy nie mieszkają w domu rodzinnym lub u rodziny, decyduje się na samodzielny lub wspólny wynajem mieszkania na wolnym rynku (to rozwiązanie wybiera ponad połowa wszystkich studentów). Zatem potencjał rynku jest duży, a to dobrze rokuje dla kolejnych inwestycji w segmencie prywatnych akademików.

Dane techniczne:

Konstrukcja nośna budynku żelbetowa, ściany zewnętrzne murowane z bloczków gazobetonowych lub z cegły pełnej. Stropy nad piwnicą monolityczne, żelbetowe, płytowo-żebrowe.
Stropy nad parterem żelbetowe, krzyżowo zbrojone, żebrowe. Stropodach wykonany z płyt żelbetowych, łupinowych, żebrowych.
Nad centralną częścią 2 kondygnacji znajdują się świetliki szedowe, zajmujące około 2200m2 powierzchni dachu. Okna dachowe automatycznie sterowane. Drzwi wejściowe do budynku w ramach aluminiowych, przeszklone. Balustrady schodów oraz podjazdów dla niepełnosprawnych stalowe. Obiekt wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, telekomunikacyjną, wentylację mechaniczną, klimatyzacyjną (magazyn i biura), przeciwpożarową, system administracji pożaru, system gaszenia gazem w serwerowni.

Powierzchnia zabudowy: 6.520 m2
Powierzchnia użytkowa piwnic: 596,0 m2
Powierzchnia użytkowa parteru: 6.012,3 m2
Powierzchnia użytkowa piętra: 5.914,2 m2
Wysokość budynku: 10,98 m (14,25 m do świetlików)


Przeznaczenie obszaru w MPZP:
- podstawowe: teren zabudowy usługowej,
- dopuszczalne: obiekty usługowo-produkcyjne, składy i magazyny, parkingi, drogi wewnętrzne, obiekty i urządzenia infrastruktury
technicznej
Zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:
- maksymalna powierzchnia zabudowy - 0,6 powierzchni działki budowlanej,
- minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej -10% powierzchni działki budowlanej,
- maksymalna wysokość zabudowy - 30 m, z zastrzeżeniem lit. f oraz pkt 9 lit. b,
- maksymalna wysokość zabudowy - 25 m w pasie terenu szerokości 40 m wzdłuż południowej linii rozgraniczającej terenu (od strony ulicy Szosa
Bydgoska)

Atuty nieruchomości:
- Położenie nieruchomości w sąsiedztwie Uniwersytetu
- Dostępna komunikacja miejska
- Parking oraz plac manewrowy
- Przydział mocy oraz własny transformator

Cena nieruchomości: 25 000 000 zł netto

Cena do negocjacji.

Istnieje możliwość dokupienia działki sąsiedniej o powierzchni 4 ha (ten sam obszar w MPZP).

Parametry dodatkowe

  • Odl. od centrum miasta [km]: 5
  • Typ ulicy/drogi: Główna
  • Komunikacja: Lotnisko, Tramwaj, PKS, Autobus, Autostrada
  • Winda: Tak
  • Rodzaj ogrzewania: CO własne
  • Ochrona: Tak
  • Monitoring: Tak

Mapa

Kontakt

  Zgłaszający wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883 ze zmianami/ oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Administratorem danych osobowych jest Home Expert z siedzibą przy Płocka 3, 87-100 Toruń (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@homeexpert.com.pl… czytaj więcej